Przedmiot działalności firmy

Przedsiębiorstwo realizuje zlecenia dla jednego z liderów branży silników lotniczych w sektorze komercyjnym i wojskowym. Jako jeden z uznanych światowych graczy, zajmuje się między innymi produkcją, rozwojem i wsparciem przemysłowych turbin gazowych oraz silników lotniczych z każdej kategorii, ciągu oraz mocy.

 
 
 

Ekran System – architektura i rodzaj licencji

Firma wybrała rozwiązanie Ekran System On-Premise z dostępem do konsoli zarządzania w wersji Enterprise oraz wdrożenie w architekturze z użyciem serwera przesiadkowego (Jump Server).

Wymagało to od naszego klienta zakupu licencji Ekran System Enterprise Management Server oraz Ekran System Terminal Server Agent, która pozwala na rejestrowanie sesji lokalnychi sesji RDP wszystkich równolegle zalogowanych użytkowników.

 
 
 

Dlaczego warto wybrać architekturę z zastosowaniem serwera przesiadkowego?

Rozwiązanie z wykorzystaniem Jump Servera wymuszana wszystkich użytkownikach zdalnych chcących połączyć się z wybraną maszyną w firmowej sieci, aby logowanie odbywało się jedynie poprzez serwer przesiadkowy. Jest to jedna z najlepszych praktyk bezpieczeństwa IT, która pozwala na zabezpieczenie dostępu do firmowych serwerów i monitorowanie wszystkich użytkowników, którzy chcą połączyć się z nimi zdalnie.

Dzięki funkcji Password Managera, administrator Ekran System może przydzielić dostęp do wybranych maszyn konkretnym użytkownikom, nie ujawniając poświadczeń do docelowych serwerów – dane logowania zostają przekazane w tle. Zastosowanie takiego rozwiązania pozwala także określić przedział czasowy, w którym będzie możliwy dostęp do Jump Servera, czyli np. wszyscy pracownicy zdalni mogą logować się jedynie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 16. Warto zaznaczyć, że opisane operacje odbywają się bez konieczności wprowadzania zmian na poziomie sieciowym.

Schemat wdrożenia Ekran System z użyciem Serwera przesiadkowego (Jump Server)

Dlaczego firma naszego klienta zaczęła szukać rozwiązania, takiego jak Ekran System?

Klient ze względu na coraz większą liczbę firm zewnętrznych, wykonujących różnego rodzaju usługi na jego serwerach, chciał mieć możliwość kontroli oraz wglądu do wszystkich działań firm outsourcingowych.

Jakie konsekwencje mogłyby spotkać firmę, gdyby nie znalazła odpowiedniego rozwiązania?

Firma miała świadomość, że istnieje wiele potencjalnych zagrożeń, takich jak nieuprawnione działania na serwerach, które mogłyby doprowadzić między innymi do utraty danych biznesowych.

Najczarniejszym scenariuszem dla naszego przedsiębiorstwa byłaby sytuacja, w której nieautoryzowana osoba z firmy zewnętrznej użyłaby nieuprawnionych komend, wykonywała operacje na bazach danych lub używała niezweryfikowanych programów.

 
 

Specjalista ds. IT naszego Klienta

Czy firma korzystała wcześniej z podobnego rozwiązania?

Przedsiębiorstwo nie korzystało wcześniej z tego typu rozwiązań, jednak jeden z pracowników działu IT miał już doświadczenie z rozwiązaniem konkurencyjnym i wiedział, że podobny produkt mógłby usprawnić oraz zabezpieczyć pracę firmy.

Dlaczego zdecydowała się na rozwiązanie Ekran System?

O wyborze Ekran System zdecydował korzystny stosunek ceny do oferowanych możliwości.
Funkcje oprogramowania nie różniły się od tych, proponowanych przez o wiele droższe rozwiązania firm konkurencyjnych.

Jakie funkcje Ekran System są najczęściej wykorzystywane?

Firma wykorzystuje oprogramowanie, aby:

  • Kontrolować oraz weryfikować firmy zewnętrzne
  • Monitorować połączenia zdalne oraz nagrywać sesje
  • Zabezpieczyć się przed niepożądanymi działaniami firm zewnętrznych
  • Rozliczać firmy outsourcingowe z wykonywanych przez nie usług serwisowych

Jak przebiegło wdrożenie Ekran System?

Sprawny kontakt z inżynierami Securivy pomógł dostosować odpowiednie rozwiązanie oraz funkcjonalności do potrzeb firmy, a samo wdrożenie oprogramowania, jak zaznaczył klient – było proste i odbyło się bez zastrzeżeń i komplikacji.

Należy jednak pamiętać, że każde wdrożenie jest inne i może wiązać się z dużą ilością niejasności lub pytań. Właśnie dlatego nasz zespół jest zawsze w gotowości, aby rozwiać wszelkie wątpliwości klienta lub zaoferować mu usługę wdrożeniową, która cały ciężar związany z instalacją oprogramowania przenosi na naszych inżynierów.

Co zmieniło się po wdrożeniu Ekran System?

Rozwiązanie Ekran System pozwoliło klientowi na skuteczną weryfikację działań firm zewnętrznych oraz zabezpieczenie zasobów przed niepożądanymi działaniami i wyciekiem danych. Oprogramowanie regularnie pomaga przy analizie prac serwisowych wykonywanych przez firmy zewnętrzne i doskonale sprawdza się w tej roli.

Uwagi klienta dotyczące działania Ekran System

Wszystkie wykorzystywane przez klienta funkcje działały bez zarzutu od samego początku. Dzięki współpracy z inżynierami Securivy możliwa była również indywidualna konfiguracja oprogramowania, która uwzględniała np. dostosowanie odpowiedniego komunikatu na temat polityki firmowej, wyświetlanego podczas logowania się firmy zewnętrznej do infrastruktury klienta.

Indywidualna opieka dla każdego klienta

Nasza współpraca z firmą z branży lotniczej od początku opierała się nie tylko na doborze odpowiednich rozwiązań, ale i spersonalizowanej opiece, która pozwoliła na bezproblemowe wdrożenie oraz sprawne funkcjonowanie oprogramowania.

Poznaj Ekran System On-Premise