Dlaczego warto zdecydować się na
Szyfrowanie danych

Nieautoryzowany dostęp do cennych danych to ryzyko, z którym zmaga się praktycznie każda firma, jeśli nie wdrożyła u siebie odpowiednich zabezpieczeń. Jednym z popularnych rozwiązań, które już teraz możesz zaimplementować, jest szyfrowanie danych. Zanim jednak wybierzesz określoną metodę, na początku powinieneś dokładnie przeanalizować jakie dokumenty przetwarzasz w swojej firmie, które z nich należy zakwalifikować do grupy informacji o charakterze poufnym i jakie byłyby konsekwencje w przypadku ich wycieku.

szyfrowanie-danych-w-chmurze

Na czym polega szyfrowanie folderów? 

Na początek warto wiedzieć, że każdy plik i folder może być zabezpieczony osobno np. innym hasłem. Takie rozwiązanie ma niezwykle ważną zaletę – nawet jeśli ktoś złamie pojedyncze hasło i uzyska dostęp do konkretnego dokumentu, pozostałe dane wciąż są chronione. W celu szyfrowania, wykorzystuje się różnego rodzaju algorytmy. Potrzebny jest także klucz, czyli np. hasło, za pomocą którego odblokujemy dostęp. W jaki sposób może odbywać się szyfrowanie plików i folderów? 

szyfrowanie-plikow-i-folderow

Jeśli szukasz sprawdzonej i bezpiecznej aplikacji, zgłoś się do nas, a wspólnie wybierzemy najlepsze rozwiązanie, uwzględniając możliwości firmy oraz posiadany budżet. 

Skontaktuj się z nami

Dowiedz się więcej o szyfrowaniu plików i folderów

Podaj swój adres e-mail, aby otrzymać dodatkowe informacje i materiały.