Bezpieczeństwo serwerów

Bezpieczeństwo firmowej sieci powinno być absolutnym priorytetem dla Twojej firmy, niezależnie od jej rozmiarów oraz branży w jakiej działasz. Skuteczna ochrona serwerów znacznie zmniejsza ryzyko ujawnienia lub wykradnięcia wrażliwych danych, związanych np. z klientami czy dokumentami o znaczeniu strategicznym. Jednym ze sposobów prewencji, który możemy Ci zaproponować jest szyfrowanie danych na serwerze.

ochrona-serwerow

W praktyce zabezpieczamy w ten sposób każdy znajdujący się na nich bajt danych – zarówno pliki na poszczególnych partycjach, jak i metadane, czyli informacje o strukturze katalogów, nazwach i rozmiarach plików. Co istotne, taki sposób szyfrowania danych chroni je w momencie, gdy Twoi pracownicy fizycznie wyłączyli komputer.

W jaki sposób można przeprowadzić szyfrowanie dysków

Dbanie o bezpieczeństwo serwerów poprzez szyfrowanie danych znajdujących się na jednym albo wielu dyskach może odbywać się przy pomocy specjalnego oprogramowania lub sprzętu.

szyfrowanie-dyskow

Czym wyróżniają się oba rozwiązania? 

odporny-na-ataki

Szyfrowanie danych na serwerze – które rozwiązanie wybrać?

Podstawową różnicą między szyfrowaniem sprzętowym a programowym jest stopień podatności na ataki typu brute force, zimny rozruch oraz w postaci złośliwego kodu. Urządzenia szyfrowane sprzętowo są praktycznie w 100% odporne na tego typu interwencje. Jeśli wykorzystujesz wyłącznie szyfrowanie programowe, stopień zabezpieczenia jest uzależniony od tego, na ile bezpieczny jest sam system.

Kolejną różnicą są koszty implementacji. W przypadku dedykowanego sprzętu są nieco wyższe, dlatego też na to rozwiązanie najczęściej decydują się średnie i duże firmy.

Szyfrowanie programowe jest tańszą opcją i korzystają z niej zwykle małe organizacje. Niemniej jednak, najlepszym sposobem jest użycie obu metod, aby móc cieszyć się kompleksową ochroną. Można także wykorzystać szyfrowanie dysku sprzętowe do ochrony strategicznych informacji, natomiast dane mniej wrażliwe chronić za pomocą rozwiązań programowych.

Jeśli nie jesteś pewien, które rozwiązanie sprawdzi się w Twojej firmie, daj nam znać, a z chęcią pomożemy Ci dobrać najlepsze narzędzie.

szyfrowanie

Korzyści płynące z szyfrowania danych w firmie

Wykorzystanie szyfrowania danych w firmie przynosi szereg korzyści. Przede wszystkim, zabezpiecza przed nieautoryzowanym dostępem do wrażliwych informacji. Ponadto zapobiega atakom cyberprzestępców oraz minimalizuje straty spowodowane incydentami bezpieczeństwa, ponieważ dane są zaszyfrowane.

Kompleksowe wsparcie IT z Securivy

W dzisiejszych czasach coraz większy nacisk kładzie się na bezpieczeństwo IT, a incydenty prowadzą nie tylko do strat wizerunkowych, ale także finansowych. Dlatego w Securivy świadczymy kompleksowe usługi IT i wdrażamy rozwiązania IT na najwyższym poziomie. Jeśli korzystasz z przenośnych nośników danych, to sprawdź szyfrowanie pendrive – w ten sposób zabezpieczysz pliki znajdujące się w pamięci przenośnej. Wdrażamy także systemy DLP oraz rozwiązania umożliwiające monitorowanie komputera pracownika.

Skontaktuj się z nami

Dowiedz się więcej o szyfrowaniu dysków

Podaj swój adres e-mail, aby otrzymać dodatkowe informacje i materiały.