Jak profesjonalnie zadbać o
Bezpieczeństwo serwerów

Bezpieczeństwo firmowej sieci powinno być absolutnym priorytetem dla Twojej firmy, niezależnie od jej rozmiarów oraz branży w jakiej działasz. Skuteczna ochrona serwerów znacznie zmniejsza ryzyko ujawnienia lub wykradnięcia wrażliwych danych, związanych np. z klientami czy dokumentami o znaczeniu strategicznym. Jednym ze sposobów prewencji, który możemy Ci zaproponować jest szyfrowanie dysków.

ochrona-serwerow

W praktyce zabezpieczamy w ten sposób każdy znajdujący się na nich bajt danych – zarówno pliki na poszczególnych partycjach, jak i metadane, czyli informacje o strukturze katalogów, nazwach i rozmiarach plików. Co istotne, taki sposób szyfrowania chroni dane w momencie, gdy Twoi pracownicy fizycznie wyłączyli komputer.

W jaki sposób można przeprowadzić
Szyfrowanie dysków

Dbanie o bezpieczeństwo serwerów poprzez szyfrowanie danych znajdujących się na jednym albo wielu dyskach może odbywać się przy pomocy specjalnego oprogramowania lub sprzętu.

szyfrowanie-dyskow

Czym wyróżniają się oba rozwiązania? 

odporny-na-ataki

Podstawową różnicą między szyfrowaniem sprzętowym a programowym jest stopień podatności na ataki typu brute force, zimny rozruch oraz w postaci złośliwego kodu. Urządzenia szyfrowane sprzętowo są praktycznie w 100% odporne na tego typu interwencje. Jeśli wykorzystujesz wyłącznie szyfrowanie programowe, stopień zabezpieczenia jest uzależniony od tego, na ile bezpieczny jest sam system.

Kolejną różnicą są koszty implementacji. W przypadku dedykowanego sprzętu są nieco wyższe, dlatego też na to rozwiązanie najczęściej decydują się średnie i duże firmy.

Szyfrowanie programowe jest tańszą opcją i korzystają z niej zwykle małe organizacje. Niemniej jednak, najlepszym sposobem jest użycie obu metod, aby móc cieszyć się kompleksową ochroną. 

Jeśli nie jesteś pewien, które rozwiązanie sprawdzi się w Twojej firmie, daj nam znać, a z chęcią pomożemy Ci dobrać najlepsze narzędzie. 

Skontaktuj się z nami
szyfrowanie

Dowiedz się więcej o szyfrowaniu dysków

Podaj swój adres e-mail, aby otrzymać dodatkowe informacje i materiały.