Na czym opierają się

Systemy ochrony przed zagrożeniami wewnętrznymi? 

Ochrona infrastruktury IT przed zagrożeniami płynącymi z zewnątrz jest bardzo istotna, jednak nie można skupiać się wyłącznie na niej. Choć programy antywirusowe, firewalle oraz systemy umożliwiające wykrywanie włamań okażą się niezastąpione w wielu sytuacjach, nie wolno pozostawić luki w zabezpieczeniach wewnętrznych.

Program umożliwiający monitoring komputera pozwala na sprawdzanie aktywności pracowników i wykrywanie zagrożeń o charakterze wewnętrznym.

program-monitoring-komputera

Skrót UEBA, czyli User and Entity Behavior Analytics oznacza analizę zachowań użytkowników i podmiotów pod kątem śledzenia ich działań, gdy korzystają z komputera lub serwera.

W jaki sposób odbywa się

Monitorowanie aktywności komputera

Systemy ochrony przed zagrożeniami wewnętrznymi analizują sposób komunikowania się użytkowników komputerów oraz serwerów, wykorzystując inteligencję behawioralną oraz machine learning. Połączenie dokładnych i istotnych danych o zachowaniu z uczeniem maszynowym pozwala dokładniej monitorować pracowników w poszczególnych punktach końcowych, zapewniając dokładny wgląd w to, co robią regularnie.

Monitorowanie-aktywnosci

Monitorowanie aktywności komputera pozwala na uzyskania jasnego obrazu działań pracowników oraz w sytuacji zagrożenia – jasnych dowodów. Rozwiązania UEBA ułatwiają sprawdzanie czynności wykonywanych przez zatrudnione osoby w godzinach pracy, uwzględniając zarówno odwiedzone strony www, otwarte aplikacje, a nawet zapis naciśniętych klawiszy. Co więcej, administrator może samodzielnie określić, jaki typ zdarzeń ma powodować uruchomienie alertu.

Systemy mogą zatem uczyć się zachowań konkretnej osoby, budując na tej podstawie profile standardowe, na bazie których dokonuje się weryfikacja. Jeśli użytkownik wykona działanie odbiegające od typowych lub dojdzie do wykrycia aktywności złośliwego oprogramowania, system poinformuje o tym administratora.

Monitorowanie-aktywnosci-uzytkownikow-UEBA

Wdrożenie programu pozwalającego na monitoring komputera to jedna z najlepszych opcji zabezpieczenia wrażliwych danych oraz ograniczenia ryzyka naruszeń czy wycieków. 

Zadbaj o wewnętrzne bezpieczeństwo swojej firmy i pozwól nam dopasować rozwiązanie skrojone na miarę Twoich potrzeb. Możesz zdecydować się na wdrożenie systemów umożliwiających zarówno kontrolę pracy zdalnej, jak i na terenie biura. 

Skontaktuj się z nami

Dowiedz się więcej o UEBA

Podaj swój adres e-mail, aby otrzymać dodatkowe informacje i materiały.