Ochrona aplikacji webowych

WAF (Web Application Firewall) to filtr mający za zadanie chronić przed złośliwymi atakami aplikacje webowe. Jego działanie polega na sprawdzaniu ruchu HTTP zanim dotrze do aplikacji oraz zabezpieczaniu serwera. To z kolei poprawia bezpieczeństwo aplikacji webowych.

Dzięki filtrowaniu zagrożeń, ryzyko spadku funkcjonalności witryny lub naruszenia danych jest zminimalizowane. Niestety aplikacje webowe są coraz częstszym celem złośliwych ataków.

ochrona-aplikacji-webowych

WAF chroni przed różnymi formami złośliwych ataków

Hakerzy wykorzystują luki w zabezpieczeniach, dlatego tak istotne jest wdrożenie scentralizowanej zapory, która w dużym stopniu upraszcza zarządzanie bezpieczeństwem, bez konieczności ingerowania w samą aplikację.

bezpieczne-aplikacje

Wyżej wymienione ataki stanowią ogromne zagrożenie dla nie tylko dla samej witryny, ale również Twojej firmy.

Z jednej strony jesteś bowiem narażony na spadek wydajności aplikacji, zaś z drugiej na naruszenie bezpieczeństwa danych, co wiąże się z poważnymi konsekwencjami finansowymi oraz utratą zaufania użytkowników. Dlatego WAF, który zwiększa bezpieczeństwo aplikacji webowych, jest tak istotny dla każdej firmy, która korzysta z nowoczesnych rozwiązań.

W jaki sposób działa WAF?

Ochrona aplikacji webowych polega na wdrożeniu zapory między użytkownikiem witryny a serwerem WWW. WAF sprawdza zarówno żądania GET, jak i POST, w ten sposób wykrywając i blokując każdy złośliwy element.

Przeprowadza także dokładną kontrolę każdego żądania i odpowiedzi dla wszystkich typowych form ruchu internetowego. Taka forma inspekcji gwarantuje, że zagrożenia nie dotrą do serwera.

ochrona-serwera
ochrona-aplikacji

Wdrożenie tego typu rozwiązań pozwoli Ci skutecznie chronić swoje aplikacje przed lukami w zabezpieczeniach sieci oraz złośliwymi atakami. Dodatkowo możesz zmniejszyć ryzyko przestojów, kradzieży danych oraz innych naruszeń, które negatywnie wpływają na wizerunek firmy.

Co istotne, rozwiązania WAF pozwalają na monitorowanie bezpieczeństwa aplikacji w czasie rzeczywistym, dzięki czemu administratorzy mogą szybko analizować alerty o atakach.

Skontaktuj się z nami

Zalety korzystania z WAF

Wdrożenie waf web application firewall znacząco podnosi bezpieczeństwo IT w organizacji. Nie tylko chroni przed cyberatakami, ale także umożliwia monitorowanie aplikacji w czasie rzeczywistym. Dzięki temu administratorzy mają możliwość szybko zareagować na wszelkie próby ataku, zmniejszając ryzyko przestojów, kradzieży danych lub innych naruszeń bezpieczeństwa. W ten sposób WAF kompleksowo chroni aplikacje webowe. To niezbędny element, który pomaga utrzymać bezpieczeństwo i funkcjonalność aplikacji webowej.

Dlatego każda firma i organizacja, które chcą zachować wysoką wydajność i niezawodność systemów, potrzebują nowoczesnych rozwiązań, które zwiększają bezpieczeństwo aplikacji webowych. A do tej kategorii z pewnością zaliczamy WAF Firewall.

nis2-w-polsce

Kto powinien korzystać z WAF?

WAF Firewall to nie tylko narzędzie dla dużych organizacji czy firm. Małe i średnie przedsiębiorstwa, również są narażone na różnego rodzaju ataki. Dlatego w Securivy dostosowujemy rozwiązania IT do potrzeb każdej organizacji. Jeśli chcesz konkurować swoją ofertą na współczesnym rynku, to nie tylko potrzebujesz nowoczesnych rozwiązań, ale także najwyższych standardów bezpieczeństwa.

Jako skuteczne narzędzie do ochrony przed cyberatakami, WAF pomaga organizacjom zachować płynność działania i skupić się na ich głównych celach i priorytetach, a nie na troskach związanych z ochroną danych i informacji. A jeśli chcesz wdrożyć WAF w swojej firmie, to skontaktuj się z nami – świadczymy usługi IT na najwyższym poziomie. Oferujemy pomoc IT zarówno dużym przedsiębiorstwom, jak i mniejszym firmom.

Skontaktuj się z nami

Dowiedz się więcej o ochronie aplikacji webowych

Podaj swój adres e-mail, aby otrzymać dodatkowe informacje i materiały.