Na czym polega
Ochrona aplikacji webowych 

WAF (Web Application Firewall) to filtr mający za zadanie chronić przed złośliwymi atakami aplikacje webowe. Jego działanie polega na sprawdzaniu ruchu HTTP zanim dotrze do aplikacji oraz zabezpieczaniu serwera.

Dzięki filtrowaniu zagrożeń, ryzyko spadku funkcjonalności witryny lub naruszenia danych jest zminimalizowane. Niestety aplikacje webowe są coraz częstszym celem złośliwych ataków.

ochrona-aplikacji-webowych

WAF chroni przed różnymi formami złośliwych ataków

Hakerzy wykorzystują luki w zabezpieczeniach, dlatego tak istotne jest wdrożenie scentralizowanej zapory, która w dużym stopniu upraszcza zarządzanie bezpieczeństwem, bez konieczności ingerowania w samą aplikację. 

bezpieczne-aplikacje

Wyżej wymienione ataki stanowią ogromne zagrożenie dla nie tylko dla samej witryny, ale również Twojej firmy.

Z jednej strony jesteś bowiem narażony na spadek wydajności aplikacji, zaś z drugiej na naruszenie bezpieczeństwa danych, co wiąże się z poważnymi konsekwencjami finansowymi oraz utratą zaufania użytkowników. 

W jaki sposób działa WAF? 

Ochrona aplikacji webowych polega na wdrożeniu zapory między użytkownikiem witryny a serwerem WWW. WAF sprawdza zarówno żądania GET, jak i POST, w ten sposób wykrywając i blokując każdy złośliwy element.

Przeprowadza także dokładną kontrolę każdego żądania i odpowiedzi dla wszystkich typowych form ruchu internetowego. Taka forma inspekcji gwarantuje, że zagrożenia nie dotrą do serwera. 

ochrona-serwera
ochrona-aplikacji

Wdrożenie tego typu rozwiązań pozwoli Ci skutecznie chronić swoje aplikacje przed lukami w zabezpieczeniach sieci oraz złośliwymi atakami. Dodatkowo, możesz zmniejszyć ryzyko przestojów, kradzieży danych oraz innych naruszeń, które negatywnie wpływają na wizerunek firmy.

Co istotne, rozwiązania WAF pozwalają na monitorowanie bezpieczeństwa aplikacji w czasie rzeczywistym, dzięki czemu administratorzy mogą szybko analizować alerty o atakach. 

Skontaktuj się z nami

Dowiedz się więcej o ochronie aplikacji webowych

Podaj swój adres e-mail, aby otrzymać dodatkowe informacje i materiały.