Czym są systemy
Wykrywania i prewencji włamań

IDS (Intrusion Detection System) oraz IPS (Intrusion Prevention System) to jak sama nazwa wskazuje, systemy odpowiedzialne za wykrywanie zagrożeń (IDS) oraz wykrywanie i blokowanie (IPS). W pierwszym przypadku możesz liczyć na monitoring oraz powiadomienie w razie zidentyfikowania niebezpieczeństwa, zaś w drugim, na powstrzymanie ataku lub zminimalizowanie jego skutków.

 

systemy-wykrywania-i-prewencji-wlaman

Oba rozwiązania pozwolą Ci zwiększyć poziom bezpieczeństwa sieci firmowej. Jeśli zastanawiasz się nad ich wdrożeniem, jesteśmy w stanie zaproponować Ci narzędzie dopasowane do specyfiki Twojej działalności oraz źródeł ewentualnych zagrożeń w firmie

Na czym polega wykrywanie zagrożeń?

wykrywanie-zagrozen

Narzędzia tego typu zawierają listę reguł (sygnatur) dopasowanych do ruchu. Jeśli są one zgodne, ruch jest rejestrowany lub blokowany. Co więcej, nowe sygnatury ataków są na bieżąco aktualizowane w czasie rzeczywistym.

Możesz także przeglądać, które sesje zostały zablokowane, zarejestrowane i przeskanowane. Funkcja umożliwiająca wykrywanie zagrożeń zapewnia ponadto łatwy dostęp do raportów.

Oferowane przez nas rozwiązania pozwolą Ci skutecznie chronić się przed złośliwym oprogramowaniem, próbami włamań, phishingiem i innymi exploitami.

Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej na temat systemów IPS i IDS.

Skontaktuj się z nami
system-wykrywania

Dowiedz się więcej o systemach wykrywania i prewencji włamań

Podaj swój adres e-mail, aby otrzymać dodatkowe informacje i materiały.