Dlaczego warto

Każda osoba, która chociaż raz utraciła cenne dane, przekonała się jak ważne jest regularne wykonywanie backupu. W zależności od zakresu wykonanej kopii możemy wyróżnić jego trzy rodzaje.

backup-poznan

Zgodnie z zasadą 3-2-1 backup powinien być wykonany w trzech kopiach, na dwóch różnych nośnikach, z czego jedna kopia w zupełnie innej lokalizacji. Co za tym idzie, dane mogą być przechowywane w chmurze, w infrastrukturze serwerowej klienta, na dyskach zewnętrznych lub drugim dysku w komputerze.

Bezpieczeństwo kopii zapasowych 

Nasza firma oferuje usługę automatycznego tworzenia kopii zapasowych wybranych informacji. Wystarczy określić częstotliwość, z jaką backup będzie wykonywany i wskazać np. konkretny dysk. Takie podejście gwarantuje, że nawet w przypadku całkowitego uszkodzenia komputerów w firmie, wszystkie dane mogą być błyskawicznie odzyskane.

Każda firma musi zaprojektować własny system wykonywania kopii zapasowej. Backup powinien być dostosowany do wielkości i rodzaju przetwarzanych danych oraz uwzględniać plan działania w przypadku awarii. Nasz zespół pomaga, proponując rozwiązania adekwatne do potrzeb i posiadanego budżetu.

Skontaktuj się z nami
kopia-zapasowa

Dowiedz się więcej o backupie i kopiach zapasowych

Podaj swój adres e-mail, aby otrzymać dodatkowe informacje i materiały.