Czym powinien wyróżniać się

Dobry antywirus dla firmy?

Niezależnie od tego w jakiej branży działasz i jakiej wielkości jest Twoja organizacja, powinieneś zadbać o bezpieczeństwo danych. Podstawowym narzędziem w tym zakresie są systemy antywirusowe. Aby można było mówić o skutecznej ochronie, konieczne jest zabezpieczenie nie tylko serwerów, ale również komputerów.

 

Sprawdzone rozwiązania ochronią Twoją firmę przed atakami hakerskimi, które mają na celu:

  • Przejęcie informacji znajdujących się na komputerach
  • Trwałe usunięcie danych z dysku
  • Przejęcie kontroli nad urządzeniami
  • Zablokowanie dostępu do komputera

Niezależnie od tego czy prowadzisz niewielką działalność i potrzebujesz podstawowej ochrony, czy też chcesz zabezpieczyć ogromne centrum danych, postaw na odpowiednie oprogramowanie antywirusowe.

Jak się skutecznie zabezpieczyć przed atakami hakerskimi?

Najprostszym sposobem stosowanym niemalże we wszystkich firmach jest zainstalowanie antywirusa. Jest to stosunkowo tanie rozwiązanie, które pozwoli Ci podnieść poziom bezpieczeństwa IT — zabezpieczyć komputery pracowników, a także zminimalizować ryzyko kradzieży firmowych danych.

Źródło: DataPront

Funkcje antywirusów

Jedną z najważniejszych funkcji systemów jest endpoint security, czyli zapewnienie bezpieczeństwa punktom końcowym (urządzeniom łączącym się z siecią, takim jak komputery, tablety czy smartfony).

Niestety są one szczególnie narażone na ataki, w tym przede wszystkim phishing (ich celem jest nakłonienie użytkownika, aby kliknął w złośliwy link lub załącznik) oraz malvertising (złośliwe oprogramowanie udające reklamy).

 

Programy antywirusowe pomagają w skutecznej ochronie urządzeń w Twojej firmie, wykorzystując technikę uczenia maszynowego i analizę behawioralną. Jeśli system wykryje zagrożenie, podejmie natychmiastowe działania, aby mu zapobiec.

Kolejną istotną funkcją jest ochrona przed ransomware. To złośliwe oprogramowanie może sprawić, że Twoi pracownicy utracą dostęp do komputera do momentu opłacenia okupu. Ataki różnią się stopniem zaawansowania.

Niekiedy ekran urządzenia może po prostu zostać zablokowany, w innym przypadku hakerzy zaszyfrują pliki zarówno na dysku, jak i w chmurze, oferując deszyfrator w określonej cenie. W skrajnej sytuacji, zaszyfrowany może zostać cały dysk.

Wszystko to naraża Cię na koszty związane nie tylko z okupem dla hakerów, ale również z przestojem w pracy. W tej sytuacji niezbędna jest skuteczna ochrona anty-ransomware, którą jest w stanie zapewnić Ci program antywirusowy.

Przydatną funkcją jest także malware detection. W tym przypadku antywirus zajmuje się wykrywaniem m.in. szkodliwych wirusów, robaków, trojanów oraz exploitów. Ich obecność przejawia się zmianami w funkcjonowaniu komputera.

Jeśli Ty lub Twoi pracownicy zauważą, że sprzęt drastycznie zwolnił, często się zawiesza, a ponadto nagle pojawiają się wyskakujące okienka z reklamami lub przekierowania na inne strony, z całą pewnością urządzenie zostało zainfekowane.

Podsumowanie: najważniejsze funkcje, czyli jakie?

Program antywirusowy nie tylko wykryje obecność złośliwego oprogramowania, ale zajmie się również jego usunięciem. Co istotne, działanie antywirusa nie wpływa na wydajność pracy komputerów.

Zadbaj o kompleksową ochronę i zainwestuj w najlepsze rozwiązania dla swojej firmy.

Skontaktuj się z nami

Dowiedz się więcej o rozwiązaniach antywirusowych

Podaj swój adres e-mail, aby otrzymać dodatkowe informacje i materiały.