Czym są systemy SIEM

SIEM (Security Information and Event Management) to narzędzie pozwalające na monitorowanie oraz pozyskiwanie informacji z urządzeń sieciowych należących do infrastruktury IT danej firmy. Systemy SIEM umożliwiają centralne zarządzanie logami, które są generowane przez wszystkie urządzenia.

Dodatkowo, pozwalają na archiwizowanie logów. Informacje są następnie gromadzone i udostępniane osobom zajmującym się kwestiami bezpieczeństwa.

bezpieczna-infrastruktura-IT

Jakie są korzyści z wdrożenia systemów SIEM?

Systemy SIEM mogą działać samodzielnie lub być częścią SOC (Security Operations Center), czyli większego systemu umożliwiającego identyfikowanie i ochronę miejsc uznawanych za najbardziej krytyczne w danej organizacji.

Ich praca polega na analizowaniu działań wszystkich osób w Twojej firmie, które są podłączone do sieci i sprawdzaniu czy systemy operacyjne, aplikacje oraz bazy danych funkcjonują poprawnie i są zaktualizowane.  

siem-system
siem-systemy

Jakie możliwości mają
Systemy SIEM? 

Rozwiązania klasy SIEM mogą zostać w całości zainstalowane w każdej firmie. Jako specjaliści od bezpieczeństwa IT, pomagamy we wdrożeniu odpowiednich systemów, dopasowanych do Twoich potrzeb. SIEM stanie się zatem głównym system przeznaczonym do nadzorowania ochrony.

Zapewni Ci dostęp do ważnych informacji i szczegółów zdarzenia w czasie rzeczywistym, a ponadto pozwoli tworzyć reguły korelacyjne oraz przeprowadzać analizy. W efekcie możesz szybko zidentyfikować zagrożenia o różnym stopniu ryzyka oraz błyskawicznie na nie zareagować. 

Skontaktuj się z nami

Dowiedz się więcej o zarządzaniu informacjami i zdarzeniami bezpieczeństwa

Podaj swój adres e-mail, aby otrzymać dodatkowe informacje i materiały.