Na czym polega wykrywanie podatności? 

W wielu miejscach gdzie funkcjonuje oprogramowanie, istnieje spore ryzyko pojawienia się podatności, czyli luk bezpieczeństwa.

Oznaczają one, że w kodzie lub konfiguracji znajdują się obszary, które mogą zostać wykorzystane przez hakerów do przejęcia nad nimi kontroli lub użyte w niekorzystny dla właściciela sposób.

skanowanie-podatnosci

Jak wyglądają procesy
Skanowania i Zarządzania podatnościami

Niestety budowa systemu całkowicie pozbawionego luk w oprogramowaniu jest praktycznie niemożliwa.
Z tego powodu wykorzystuje się narzędzia pozwalające na zarządzanie podatnościami, a konkretnie ich wykrywanie oraz usuwanie.

Aby całość przebiegała sprawnie, wykorzystuje się kilka procesów, które z kolei dzielą się na własne podprocesy i zadania.

 

Skanowanie i zarządzanie podatnościami – na co możesz jeszcze liczyć?

wykrywanie-podatnosci

Jeśli chcesz zweryfikować poziom zabezpieczeń w swojej firmie oraz zidentyfikować luki w oprogramowaniu, chętnie pomożemy Ci wdrożyć skuteczne rozwiązania.

Proponowane przez nas skanery podatności przeanalizują całość zasobów Twojej organizacji, w tym serwery, stacje robocze, aplikacje oraz urządzenia sieciowe. 

Dzięki temu dowiesz się gdzie występują luki i jaki jest ich poziom istotności. Priorytetyzacja pozwoli szybciej wyeliminować najbardziej niebezpieczne elementy. Wykrywanie podatności dostarczy Ci wielu cennych informacji o potencjalnych zagrożeniach oraz ich wpływie na bezpieczeństwo Twojej organizacji.

Zabezpiecz swoją firmę już dziś!

Wdrożenie oferowanych przez nas rozwiązań to jeden z najlepszych sposobów na zapobieganie przyszłym atakom hakerskim, które nieodłącznie wiążą się z przestojami w pracy oraz wydatkami finansowymi. Inwestycja w rozwiązania pozwalające na zarządzanie podatnościami zwróci się w postaci bezproblemowego działania systemu oraz ograniczenia kosztów.

Co więcej, zyskasz cenną wiedzę na temat faktycznego stanu bezpieczeństwa Twojego środowiska informatycznego oraz jasny plan działania.

bezpieczenstwo-firmy
bezpieczne-aplikacje

Produkty mają charakter kompleksowy, dlatego też oprócz wykrywania podatności, pozwolą na ich wyeliminowanie i wdrożenie skutecznych zabezpieczeń.

Podejdź do tematu bezpieczeństwa na poważnie i przekonaj się jak wiele możesz zyskać.

Skontaktuj się z nami

Skanowanie bezpieczeństwa pozwala zlokalizować luki systemów IT i odnaleźć podatności, zanim te zostaną wykorzystane przez przestępców. W Securivy przeprowadzamy profesjonalne skanowanie podatności i zarządzanie nimi. To oferta skierowana do wszystkich organizacji, które chcą wdrożyć najwyższe standardy bezpieczeństwa.

Skanowanie bezpieczeństwa z dbałością o każdy detal

Przygotowaliśmy nasze skanery podatności, tak żeby wykrywały i analizowały podatności – skanowanie bezpieczeństwa może odnaleźć każde potencjalne zagrożenie w systemie IT. Dzięki temu nasza usługa zarządzania podatnościami pozwala na bieżącą optymalizację infrastruktury IT. W ten sposób przeciwdziałamy zagrożeniom – przeciwdziałamy, a nie leczymy.

Dlaczego warto wdrożyć skanowanie podatności

Zarządzanie podatnościami przynosi szereg korzyści dla organizacji. Do najważniejszych zaliczamy:

  • Pełen przegląd systemów – nasze skanowanie podatności jest kompleksowe, obejmujące zarówno fizyczne, jak i wirtualne systemy. Zapewniamy Ci kompletny obraz infrastruktury IT.
  • Maksymalne bezpieczeństwo danych – wczesne wykrycie podatności pozwala odkryć luki, co umożliwia wdrożenie dodatkowych zabezpieczeń, takich jak szyfrowanie danych, czy też uwierzytelnianie wieloskładnikowe.

Ponadto współpracując z nami, otrzymujesz regularne raporty na temat infrastruktury, co zwiększa bezpieczeństwo IT organizacji.

Postaw bezpieczeństwo IT na pierwszym miejscu

Współpracując z Securivy masz pewność, że Twoje systemy są nieustannie monitorowane pod kątem zagrożeń. Skanowanie bezpieczeństwa i wykrywanie podatności to tylko jedna z naszych usług – oferujemy klientom także inne rozwiązania IT, które minimalizują ryzyko naruszeń i ataków. Zapewniamy m.in. kompleksowe zarządzanie infrastrukturą IT, a także zdalną pomoc IT. Dlatego, jeśli zależy Ci na bezpieczeństwo organizacji, to sprawdź nasze usługi IT. Zapewniamy profesjonalne wsparcie oraz doradztwo w wyborze optymalnych rozwiązań dla Twojej firmy.

Dowiedz się więcej o skanowaniu i zarządzaniu podatnościami

Podaj swój adres e-mail, aby otrzymać dodatkowe informacje i materiały.