Na czym polega

Monitorowanie wydajności sieci

Dobra wydajność sieci to jeden z głównych celów osób zajmujących się infrastrukturą IT. Brak przestojów podczas korzystania z aplikacji, skrzynki mailowej czy działań w chmurze wpływa na efektywność pracy oraz jej komfort. Monitorowanie sieci w firmie jest zatem bardzo istotnym zadaniem, zwłaszcza w kontekście krytycznych urządzeń sieciowych.

Chcąc zapewnić ciągłość i skuteczność kontroli, wykorzystywane są różnego rodzaju narzędzia. Ich zadaniem jest m.in. sprawdzanie protokołów sieci, sprawdzanie statusu serwera WWW czy ocena ścieżki jaką pokonuje komunikat tekstowy w przypadku serwera e-mail. 

Monitorowanie-sieci-w-firmie

Dlaczego warto zdecydować się na monitorowanie sieci w firmie?

 

Wdrożenie rozwiązań ukierunkowanych na monitoring wydajności pozwala na stałe kontrolowanie ruchu sieciowego oraz działania witryny i serwera. Gdy narzędzie wykryje problem, natychmiast informuje o tym administratora. Monitorowanie wydajności sieci jest także w stanie dostarczyć informacji na temat możliwych przyczyn problemu. 

monitorowanie-wydajnosci-sieci
monitorowanie-sieci

Jest to niezwykle przydatne rozwiązanie, dzięki któremu można zaoszczędzić nie tylko cenny czas, ale również pieniądze. Wyeliminowanie przestojów oraz zmniejszenie ryzyka awarii pozwala skupić się na pracy nad kluczowymi projektami z punktu widzenia przedsiębiorstwa. Jeśli chcesz wdrożyć tego typu narzędzia w swojej firmie, chętnie pomożemy Ci w ich dopasowaniu oraz zaimplementowaniu. 

Skontaktuj się z nami

Dowiedz się więcej o monitorowaniu wydajności sieci

Podaj swój adres e-mail, aby otrzymać dodatkowe informacje i materiały.