Na czym polega

Monitorowanie wydajności sieci

Dobra wydajność sieci to jeden z głównych celów osób zajmujących się infrastrukturą IT. Brak przestojów podczas korzystania z aplikacji, skrzynki mailowej czy działań w chmurze wpływa na efektywność pracy oraz jej komfort. Monitorowanie sieci w firmie jest zatem bardzo istotnym zadaniem, zwłaszcza w kontekście krytycznych urządzeń działających online.

W celu zapewnienia skutecznej kontroli wykorzystuje się są różne narzędzia. Ich zadaniem jest m.in. weryfikacja protokołów sieci, sprawdzanie statusu serwera WWW czy ocena ścieżki jaką pokonuje komunikat tekstowy w przypadku serwera e-mail.

Monitorowanie-sieci-w-firmie

Dlaczego warto zdecydować się na monitorowanie sieci w firmie?

 

Wdrożenie rozwiązań ukierunkowanych na monitoring wydajności pozwala na stałe kontrolowanie ruchu sieciowego oraz działania witryny i serwera. Gdy narzędzie wykryje problem, natychmiast informuje o tym administratora. Monitorowanie wydajności sieci jest także w stanie dostarczyć informacji na temat możliwych przyczyn problemu. 

monitorowanie-wydajnosci-sieci
monitorowanie-sieci

Jest to niezwykle przydatne rozwiązanie, dzięki któremu można zaoszczędzić cenny czas oraz pieniądze. Wyeliminowanie przestojów oraz zmniejszenie ryzyka awarii pozwala skupić się na pracy nad kluczowymi projektami z punktu widzenia przedsiębiorstwa. Jeśli chcesz wdrożyć tego typu narzędzia w swojej firmie, chętnie pomożemy Ci w ich dopasowaniu oraz zaimplementowaniu.

Skontaktuj się z nami

Dowiedz się więcej o monitorowaniu wydajności sieci

Podaj swój adres e-mail, aby otrzymać dodatkowe informacje i materiały.