Na czym polega

Zarządzanie urządzeniami mobilnymi

System MDM, czyli Mobile Device Management ma na celu zarządzanie urządzeniami przenośnymi,  w kontekście zabezpieczenia danych, które się na nich znajdują. Jeśli pracownicy Twojej firmy korzystają z tabletów lub smartfonów, istnieje spore ryzyko, że znajdują się na nich kluczowe informacje, które nie powinny wypłynąć poza organizację.

Bezpieczeństwo urządzeń mobilnych musi zatem stać się istotnym zagadnieniem, a czynności z nim związane, wdrożone tak szybko, jak tylko się da.

Rozwiązania MDM w wersji Enterprise to platformy EMM (Enterprise Mobility Management), dostarczające szeroki zakres funkcji, które zapewnią nie tylko możliwość zdalnej konfiguracji, kontroli oraz podłączenia urządzeń do sieci informatycznej Twojej firmy, ale również umożliwią konteneryzację i zabezpieczenie przed wyciekiem danych.

To nie wszystko. Jeśli masz taką potrzebę, na urządzenia mogą zostać nałożone różnego rodzaju ograniczenia sprzętowe oraz systemowe. Mobile security to także ochrona przed nieautoryzowanym dostępem dzięki szyfrowaniu danych, możliwość geolokalizacji i pełna kontrola nad aplikacjami oraz działaniami użytkownika.

Zaletą MDM jest ponadto szybkie rozwiązywanie problemów związanych z korzystaniem z urządzeń mobilnych. Dzięki temu, Twoi pracownicy będą mogli uzyskać natychmiastową pomoc, co wpłynie na wydajność ich pracy. 

Zadbaj o pełne bezpieczeństwo urządzeń mobilnych 

Rozwiązanie MDM pozwala także na zarządzanie wszystkimi urządzeniami mobilnymi za pomocą jednej platformy UEM (Unified Endpoint Management). Dzięki temu masz możliwość administrowania sprzętami przenośnymi, zarówno wyposażonymi w system Android, iOS, Windows oraz macOS. W ten sposób zyskujesz pewność, że telefony i tablety, których używają pracownicy są w pełni bezpieczne.

Inwestując w oprogramowanie umożliwiające zarządzanie urządzeniami mobilnymi, tak naprawdę inwestujesz w ochronę danych i ograniczenie negatywnych skutków zagubienia, kradzieży sprzętu lub cyberataku. 

Jeśli zależy Ci na zwiększeniu bezpieczeństwa w swojej firmie, chętnie pomożemy w znalezieniu najlepszego systemu MDM, dopasowanego do obowiązującej wewnętrznej polityki ochrony danych i możliwości finansowych. 

Skontaktuj się z nami

Dowiedz się więcej o zarządzaniu urządzeniami mobilnymi

Podaj swój adres e-mail, aby otrzymać dodatkowe informacje i materiały.