Pełne bezpieczeństwo danych
Szyfrowanie pamięci USB

W obecnych czasach informacje są walutą, której wartość szacuje się na podstawie użyteczności danych. Z całą pewnością, również w Twojej firmie przetwarza się dane i ma do czynienia z informacjami wrażliwymi, które pod żadnym pozorem nie mogą wypłynąć do konkurencji.

szyfrowane-pamieci-usb

Do przenoszenia plików bardzo często wykorzystuje się pamięć USB. Jest to wygodne rozwiązanie, jednak obarczone sporym ryzykiem. Przede wszystkim istnieje duża szansa, że jeden z Twoich pracowników zostawi niezabezpieczony pendrive w łatwo dostępnym miejscu lub zwyczajnie zgubi go podczas obecności poza biurem. Pojawia się również niebezpieczeństwo, że dane z podłączonego urządzenia zostaną pozyskane w wyniku ataku hakerskiego. 

 

Jeśli szukasz sposobu na zabezpieczenie pendrive’a, możesz zdecydować się na jedną z dwóch opcji. 

Przezorny zawsze ubezpieczony 

W jaki sposób chronione są dane? Jedną z możliwości jest połączenie klucza szyfrowania o długości najczęściej 256-bit z PIN-em, który może składać się nawet z kilkunastu cyfr. Brak jego znajomości sprawia, że odczytanie zawartości pendrive’a jest praktycznie niemożliwe.

Co więcej, dane które przechowujesz na pamięci USB możemy dodatkowo zabezpieczyć przed atakiem prób i błędów (brute force). Odbywa się to poprzez ustalenie maksymalnej liczby prób wpisania hasła. Po jej przekroczeniu, dane zostaną automatycznie usunięte. 

 
szyfrowanie-portow-usb
zabezpieczenia-usb

Nasza firma oferuje szereg usług związanych z bezpieczeństwem IT, w tym skuteczne zabezpieczenie nośników danych. Przenośna pamięć USB jest bardzo często wykorzystywana do kopiowania plików, a co za tym idzie, urządzenie podłącza się do wielu komputerów. Wiąże się to z ryzykiem wypłynięcia informacji, dlatego tak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie pendrive’a.

Szyfrowanie pamięci USB, na której znajdują się wrażliwe dane to jeden z najskuteczniejszych sposobów zapobiegania wypływowi cennych informacji na zewnątrz firmy.

 

Skontaktuj się z nami

Dowiedz się więcej o szyfrowaniu nośników danych

Podaj swój adres e-mail, aby otrzymać dodatkowe informacje i materiały.