Szyfrowanie pamięci USB

W obecnych czasach informacje są walutą, której wartość szacuje się na podstawie użyteczności danych. Z całą pewnością, również w Twojej firmie przetwarza się dane i ma do czynienia z informacjami wrażliwymi, które pod żadnym pozorem nie mogą wypłynąć do konkurencji.

szyfrowane-pamieci-usb

Do przenoszenia plików bardzo często wykorzystuje się pamięć USB. Jest to wygodne rozwiązanie, jednak obarczone sporym ryzykiem. Przede wszystkim istnieje duża szansa, że jeden z Twoich pracowników zostawi niezabezpieczony pendrive w łatwo dostępnym miejscu lub zwyczajnie zgubi go podczas obecności poza biurem. Pojawia się również niebezpieczeństwo, że dane z podłączonego urządzenia zostaną pozyskane w wyniku ataku hakerskiego. Szyfrowanie pendriva pozwala chronić dane znajdujące się na pamięci przenośnej

Jeśli szukasz sposobu na zabezpieczenie pendrive’a, możesz zdecydować się na jedną z dwóch opcji.

Szyfrowanie pendriva – przezorny zawsze ubezpieczony

W jaki sposób chronione są dane? Jedną z możliwości jest połączenie klucza szyfrowania o długości najczęściej 256-bit z PIN-em, który może składać się nawet z kilkunastu cyfr. Brak jego znajomości sprawia, że odczytanie zawartości pendrive’a jest praktycznie niemożliwe.

Co więcej, dane które przechowujesz na pamięci USB, możemy dodatkowo zabezpieczyć przed atakiem prób i błędów (brute force). Odbywa się to poprzez ustalenie maksymalnej liczby prób wpisania hasła. Po jej przekroczeniu dane zostaną automatycznie usunięte.

szyfrowanie-portow-usb
zabezpieczenia-usb

Nasza firma oferuje szereg usług związanych z bezpieczeństwem IT, w tym skuteczne zabezpieczenie nośników danych. Przenośna pamięć USB jest bardzo często wykorzystywana do kopiowania plików, a co za tym idzie, urządzenie podłącza się do wielu komputerów. Wiąże się to z ryzykiem wypłynięcia informacji, dlatego tak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie pendrive’a.

Szyfrowanie pamięci USB, na której znajdują się wrażliwe dane to jeden z najskuteczniejszych sposobów zapobiegania wypływowi cennych informacji na zewnątrz firmy.

Skontaktuj się z nami

Jak szyfrowanie pendrive poprawia bezpieczeństwo danych?

Pendrive jest powszechnie stosowanym narzędziem do przenoszenia danych między urządzeniami. Niewielki rozmiar i łatwość obsługi, sprawiają, że pendrive jest niezwykle wygodnym rozwiązaniem. Jednak tak jak każde urządzenie przenośne, nosi ze sobą pewne ryzyko. Może zostać zgubiony, skradziony, a dane z niego mogą zostać utracone lub pozyskane przez osoby trzecie. Co więcej, dane z pendrive mogą zostać wykradzione poprzez zainfekowany komputer.

Dlatego organizacje przenoszące dane za pomocą pamięci przenośnej chcąc poprawić bezpieczeństwo IT powinny wdrożyć odpowiednie procedury zwiększające bezpieczeństwo, a także dodatkowo zabezpieczyć pliki znajdujące się na dysku poprzez szyfrowanie pendriva.

Szyfrowanie dysku usb i inne usługi IT

W Securivy świadczymy usługi IT na najwyższym poziomie. Dostarczamy profesjonalne rozwiązania IT dla dużych i małych firm. Oferujemy nie tylko szyfrowanie pendrive, ale także szyfrowanie dysku, które również zwiększa bezpieczeństwo organizacji. Zapraszamy do kontaktu – pomoc IT to nasza specjalność.

Dowiedz się więcej o szyfrowaniu nośników danych

Podaj swój adres e-mail, aby otrzymać dodatkowe informacje i materiały.