Zabezpieczenia IT

Zyskaj pełną kontrolę nad dostępami 

Systemy umożliwiające identyfikację i kontrolę dostępu do sieci określa się terminem IAM – Identity Access Management. Pozwalają one na zarządzanie tożsamością, co przekłada się na bezpieczeństwo korzystania z wszelkich zasobów przedsiębiorstwa. W ten sposób administratorzy zyskują m.in. możliwość przyznawania uprawnień dostępowych. Co więcej, mogą decydować o pojedynczym logowaniu do systemu z konkretnego urządzenia. 

zabezpieczenia-it
zabezpieczenie-danych-firmy

Dostęp uprzywilejowany, czyli PAM (Privileged Access Management) dotyczy kont posiadających tzw. uprawnienia super użytkowników.

Administratorzy zyskują w ten sposób szeroki zakres praw do zarządzania procesami w firmie. Odpowiedzialne zarządzanie dostępem pomaga zadbać o bezpieczeństwo organizacji oraz pozwala nadać użytkownikom uprawnienia niezbędne do realizacji obowiązków zawodowych.

Co należy wiedzieć na temat IAM oraz PAM? 

Identity Access Management umożliwia zabezpieczenie danych firmy. To rozwiązanie okazuje się niezwykle przydatne dla osób, które na co dzień zajmują się przyznawaniem dostępów, zakładaniem kont oraz zarządzaniem dostępami. Ręczne wykonywanie czynności tego typu jest czasochłonne i nieefektywne.

Z pomocą przychodzą gotowe opcje IAM, dzięki którym można zdefiniować role poszczególnych użytkowników, przydzielić im dostępy oraz określić w jakim czasie mogą z nich korzystać.

zabezpieczenie-it-firmy
zarządzanie-dostępem-do-serwera

Na rynku dostępny jest spory wybór rozwiązań biznesowych przeznaczonych do zarządzania dostępem uprzywilejowanym. Ich celem jest ochrona połączenia, zapewnienie bezpiecznego dostępu administratorom oraz ochrona poświadczeń. Zapanowanie nad aktywnością użytkowników uprzywilejowanych jest trudnym zadaniem.

Zapanowanie nad aktywnością użytkowników uprzywilejowanych jest trudnym zadaniem. Rozwiązania klasy PAM pozwalają na uproszczenie procesu przyznawania upoważnień administracyjnych pracownikom. Zaimplementowanie tego typu narzędzi to również szansa na nową jakość w dziedzinie bezpieczeństwa organizacji oraz ochrony danych osobowych (RODO)

Zadbaj o skuteczne zabezpieczenie IT firmy 

Na jakie korzyści możesz liczyć w związku z wdrożeniem wyżej opisanych rozwiązań? W przypadku IAM, administratorzy zyskują możliwość pobierania danych o pracownikach, współpracownikach i kontrahentach z różnych zewnętrznych systemów. Zarządzanie tożsamością i dostępem bazuje na wnioskach o otwarcie, zmianę lub zamknięcie konta. Są one wysyłane osobiście przez pracownika lub przez innego użytkownika w imieniu konkretnej osoby. 

zarządzanie-dostępem-uprzywilejowanym

Obsługa może dotyczyć wielu wniosków jednocześnie, co w dużej mierze ułatwia i usprawnia działania administratorów odpowiedzialnych za zabezpieczenie danych firmy. W praktyce, gdy dana osoba zakończy pracę w przedsiębiorstwie lub zmieni się jej status, można w krótkim czasie wygasić lub zmodyfikować jej uprawnienia. Jest to jeden z najlepszych sposobów na zautomatyzowanie procesów biznesowych oraz usprawnienie obiegu informacji.

Zarządzanie dostępem do serwera jest kluczowym elementem bezpieczeństwa przedsiębiorstwa. Brak kontroli nad uprzywilejowanymi użytkownikami może sprawić, że wgląd do procesów wewnętrznych firmy uzyska osoba nieupoważniona. To stwarza zagrożenie przejęcia kontroli nad kontem zaufanego dostawcy lub administratora, który posiada dostęp do wrażliwych danych i całej infrastruktury.

zarządzanie-tożsamością

Wdrożenie systemu pozwalającego na zarządzanie dostępem do serwera da Ci pewność co do tożsamości osób posiadających konta uprzywilejowane. Zyskasz także kontrolę nad działaniami użytkowników i zmniejszysz ryzyko nadużyć. To pozwoli chronić Twoją firmę przed utratą cennych danych oraz zapewni bezpieczeństwo krytycznym systemom.

zarzadzanie-dostepem

Zarządzanie tożsamością oraz pełna kontrola nad kontami super użytkowników to rozwiązania, które podniosą poziom bezpieczeństwa w Twojej firmie. Skontaktuj się z nami, aby wybrać odpowiednie narzędzia dla Twojej firmy.

Skontaktuj się z nami

Dowiedz się więcej o zarządzaniu dostępem uprzywilejowanym

Podaj swój adres e-mail, aby otrzymać dodatkowe informacje i materiały.