Blokowanie stron www

Skuteczny sposób na zwiększenie bezpieczeństwa sieci 

Ograniczenie pracownikom dostępu do różnego rodzaju stron wpływa nie tylko na efektywność i wydajność pracy, ale również bezpieczeństwo firmowej sieci. Profesjonalne oprogramowanie pozwala zarówno na blokowanie aplikacji i niepożądanych witryn, jak i uniemożliwia pobieranie plików z podejrzanych miejsc, które bardzo często są źródłem wirusa. Co więcej, rozwiązania tego typu ułatwiają monitorowanie stron, z których korzystają pracownicy i co za tym idzie, zidentyfikowanie szkodliwych witryn oraz ograniczenie do nich dostępu. 

blokowanie-stron-www
filtrowanie-aplikacji

Filtrowanie stron www oraz aplikacji można przeprowadzić zarówno poprzez zainstalowanie na urządzeniach specjalnych programów, skonfigurowanie urządzeń sieciowych lub dzięki aplikacji działającej na serwerze. Lista zablokowanych witryn może zostać podana przez klienta. Inną opcją jest zablokowanie dostępu do wszystkich stron, z wyjątkiem tych, które wskazano.

Kolejnym sposobem na filtrowanie aplikacji jest wykorzystanie określonych słów kluczowych, związanych z daną tematyką. Na początek należy zatem sporządzić listę wyrazów, bezpośrednio odnoszących się do stron internetowych, do których dostęp chcemy zablokować. 

Dlaczego warto zdecydować się na filtrowanie stron www? 

Wdrożenie systemu pozwalającego na blokowanie stron www ogranicza ryzyko niepożądanej aktywności pracowników. Funkcja raportowania umożliwia z kolei zidentyfikowanie podejrzanych witryn i zminimalizowanie ich wpływu na bezpieczeństwo sieci. Monitoring może mieć zasięg na całą firmę, dotyczyć konkretnego działu, a nawet pojedynczego pracownika. Właściciele przedsiębiorstwa lub osoby zajmujące się administrowaniem IT zyskują zatem pełną elastyczność i mogą w 100% zarządzać korzystaniem z sieci w czasie pracy. 

filtrowanie-stron-www

Jeśli zależy Ci na poprawie bezpieczeństwa w Twojej organizacji, a jednocześnie ograniczeniu zjawiska cyberslackingu, warto zastanowić się nad wdrożeniem odpowiednich narzędzi. Proponujemy Ci zaimplementowanie skutecznego oprogramowania, dającego możliwość zarządzania systemami filtrującymi. Zapraszamy do kontaktu! 

Skontaktuj się z nami

Dowiedz się więcej o blokowaniu stron WWW i aplikacji

Podaj swój adres e-mail, aby otrzymać dodatkowe informacje i materiały.