Blokowanie stron www

Skuteczny sposób na zwiększenie bezpieczeństwa sieci 

Ograniczenie pracownikom dostępu do różnego rodzaju stron wpływa na efektywność i wydajność pracy oraz bezpieczeństwo firmowej sieci. Profesjonalne oprogramowanie pozwala na blokowanie aplikacji i niepożądanych witryn. Uniemożliwia również pobieranie plików z nieznanych miejsc, które często są źródłem wirusa.

Rozwiązania tego typu ułatwiają również monitorowanie stron, z których korzystają pracownicy. Dzięki czemu możliwe jest zidentyfikowanie szkodliwych witryn oraz ograniczenie dostępu do nich.

blokowanie-stron-www
filtrowanie-aplikacji

Filtrowanie stron www oraz aplikacji można przeprowadzić poprzez zainstalowanie na urządzeniach specjalnych programów, skonfigurowanie sprzętów sieciowych lub dzięki aplikacji działającej na serwerze. Lista zablokowanych witryn może zostać podana przez klienta.

Inną opcją jest zablokowanie dostępu do wszystkich stron, z wyjątkiem tych, które wskazano.

Dlaczego warto zdecydować się na filtrowanie stron www? 

Wdrożenie systemu pozwalającego na blokowanie stron www ogranicza ryzyko niepożądanej aktywności pracowników. Funkcja raportowania umożliwia z kolei zidentyfikowanie podejrzanych witryn i zminimalizowanie ich wpływu na bezpieczeństwo sieci. Monitoring może mieć zasięg na całą firmę, dotyczyć konkretnego działu, a nawet pojedynczego pracownika. Właściciele przedsiębiorstwa lub osoby zajmujące się administrowaniem IT zyskują zatem pełną elastyczność i mogą w 100% zarządzać korzystaniem z sieci w czasie pracy. 

filtrowanie-stron-www

Warto zastanowić się nad wdrożeniem odpowiednich narzędzi, aby poprawić bezpieczeństwo w Twojej organizacji oraz ograniczyć zjawisko cyberslackingu. Proponujemy Ci zaimplementowanie skutecznego oprogramowania, dającego możliwość zarządzania systemami filtrującymi. Zapraszamy do kontaktu!

Skontaktuj się z nami

Jak wdrożyć blokowanie stron internetowych w organizacji?

Nowoczesne rozwiązania IT mogą wdrożyć blokowanie aplikacji, stron oraz innej określonej zawartości na wielu poziomach. Przede wszystkim można skonfigurować sieć przewodową i bezprzewodową w organizacji w sposób, który uniemożliwia odwiedzenie poszczególnych adresów internetowych. Dzięki temu cała firma nie może odwiedzić konkretnych witryn.

Oczywiście systemy tego typu mogą zostać wdrożone także bezpośrednio na urządzeniach, z których korzystają pracownicy. Dzięki temu można blokować wybrane serwisy w poszczególnych działach, zespołach, a nawet konkretnym osobom. To pozwala efektywnie zarządzać infrastrukturą IT. W ten sposób podnosi się nie tylko wydajność pracowników, ale także bezpieczeństwo IT, ponieważ zablokowane mogą zostać adresy np. zawierające malware.

blokowanie-nac

Zdalne blokowanie komputera i inne rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo

Efektywne zarządzanie zasobami IT jest kluczowe do wydajnego i prawidłowego działania sieci. Dostarczamy systemy umożliwiające zdalną kontrolę urządzeń firmowych, takie jak systemy mdm. Pracownicy dzięki temu mogą skupić się na swoich obowiązkach, w przypadku problemów z infrastrukturą, działaniem aplikacji IT helpdesk może szybko rozwiązać problem zdalnie. Natomiast organizacja ma lepszą kontrolę nad urządzeniami podłączonymi do sieci, może zapewnić wyższe standardy bezpieczeństwa i chronić poufność danych. W Securivy wdrażamy nie tylko rozwiązania umożliwiające blokowanie stron internetowych, ale także zarządzanie tożsamością. Dzięki temu tylko uprawnione osoby mają dostęp do poszczególnych elementów infrastruktury.Dowiedz się więcej o blokowaniu stron WWW i aplikacji

Podaj swój adres e-mail, aby otrzymać dodatkowe informacje i materiały.