Na czym polega

Monitorowanie wydajności aplikacji

APM (Application Performance Monitoring) to skrót terminu oznaczającego monitorowanie wydajności aplikacji. Oprogramowanie przeznaczone do tego celu pozwala przedsiębiorstwom na kontrolę działania programów, kluczowych z punktu widzenia ich biznesu.

Wydajność można monitorować lub śledzić posługując się np. takimi kategoriami jak czas ładowania czy czas odpowiedzi aplikacji. Jednocześnie program do APM pozwala na kontrolowanie procesorów, analizowanie wskaźników błędów i ruchu, przy jednoczesnym identyfikowaniu potencjalnych problemów. 

monitorowanie-aplikacji

Jeśli krytyczne programy zaczną działać nieprawidłowo, system natychmiast informuje o tym osoby zajmujące się monitoringiem. Co więcej, dostarcza także raporty, dzięki którym można dokonać niezbędnych analiz. 

Dlaczego warto wdrożyć stały monitoring?

 

Zaimplementowanie tego typu narzędzi w firmie pozwala na podjęcie szybkich działań w sytuacji spadku wydajności konkretnych programów. Korzystając z naszych usług w tej dziedzinie masz pewność, że system umożliwiający monitorowanie wydajności aplikacji będzie w stanie kontrolować wszystkie istotne programy, pod kątem potrzeb Twojej organizacji. Możesz także liczyć na precyzyjne przedstawianie informacji. Jakie korzyści jeszcze przemawiają za tym rozwiązaniem? 

monitorowanie-wydajnosci-programow
monitorowanie-programow
  • Nieprawidłowe działanie kluczowych aplikacji powoduje przestoje, które z kolei skutkują pochłanianiem cennych zasobów Twojej firmy – czasu, pieniędzy oraz aktywności pracowników. Wdrożenie narzędzia ATM pozwala na szybkie wychwytywanie potencjalnych problemów, co przekłada się na oszczędności. 
  • Monitorowanie wydajności aplikacji ostatecznie przekłada się na zadowolenie końcowego użytkownika, bowiem może on liczyć na bezproblemową pracę programów, z których korzysta. 

APM to rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno w przypadku małych, średnich, jak i dużych przedsiębiorstw. Warto zdecydować się na jego wdrożenie, aby ułatwić sobie dotarcie do pierwotnych przyczyn problemów związanych z aplikacjami.

Kolejną korzyścią jest możliwość określenia czy spowolnienie konkretnego programu należy już uznać za nietypowe, czy jeszcze mieszczące się w granicach normalności. Co więcej, obecność narzędzia ATM pozwala na proaktywne podejście do rozwiązywania problemów z wydajnością. 

Skontaktuj się z nami
monitorowanie-aplikacji

Dowiedz się więcej o monitorowaniu wydajności aplikacji

Podaj swój adres e-mail, aby otrzymać dodatkowe informacje i materiały.