Jak zadbać o

Bezpieczeństwo infrastruktury IT

Każda firma, która poważnie podchodzi do kwestii bezpieczeństwa powinna w pierwszej kolejności postawić na ochronę sieci firmowej oraz wszystkich podłączonych do niej urządzeń. Bezpieczeństwo IT to w dzisiejszych czasach obowiązek, który powinien być realizowany już od początku działalności organizacji. Jednym z rozwiązań są systemy UTM – Unified Threat Management, których zadaniem jest kompleksowe zabezpieczenie styku sieci firmowej z Internetem. 

Liczba funkcjonalności różni się w zależności od konkretnego producenta rozwiązań UTM. Niemniej jednak dobry UTM łączy w sobie właściwości m.in. zapory sieciowej, ochrony antywirusowej, filtrowania stron internetowych, antyspamowe, antyspyware oraz ochronę przed atakami. Z założenia zabezpieczenie firmowej sieci powinno być kompleksowe. Dodatkowo, takie systemy umożliwiają łatwe zarządzanie wszystkimi funkcjami i są przeznaczone dla różnej wielkości firm, jednak szczególnie dobrze sprawdzają się w przypadku małych i średnich organizacji. 

 

Czym wyróżniają się rozwiązania UTM? 

Najważniejszymi elementami każdego urządzenia UTM są bramy sieciowe oraz funkcje blokowania ataków skierowanych na sieć. Pierwszy z nich łatwo porównać w działaniu do typowego firewalla. Można więc liczyć na blokowanie niepożądanych stron internetowych, zabezpieczenie ruchu oraz opcję elastycznego określania czasu kiedy konkretne filtry mają działać. 

Funkcja blokowania ataków skierowanych na sieć opiera się na zastosowaniu mechanizmów IPS (Intrusion Prevention System, czyli system wykrywania i zapobiegania włamaniom). W ten sposób możliwe jest wykrycie ewentualnych zagrożeń oraz nietypowych ataków. System dokonuje bieżącej analizy na podstawie adresów URL, IP i informacji telemetrycznych z plików. Jednocześnie zabezpiecza infrastrukturę przed atakami zewnętrznym i wewnętrznym.

Analityka i wizualizacja sieci pozwalają także na generowanie raportów, dzięki którym możliwa jest pełna kontrola nad jej stanem. Co więcej, w sytuacji wykrycia zagrożenia, system natychmiast poinformuje o tym administratora. 

Bezpieczeństwo sieci Wi-Fi i połączeń VPN

Skuteczne zarządzanie łącznością i dostępem 

Zabezpieczenie sieci firmowej musi dotyczyć także kwestii związanych z komunikowaniem się. W przypadku systemów UTM odbywa się to dzięki szyfrowanym połączeniom VPN. Dzięki nim, Twój ruch nie zostanie odczytany przez osoby trzecie. Bezpieczne połączenie obowiązuje zarówno na linii pracownik zdalny – firma, jak i centrala – oddziały. Administrator może również w pełni zarządzać dostępem do kanałów VPN. 

Postaw na bezpieczeństwo IT

Cybersecurity jest obecnie jednym z kluczowych czynników wpływających na rozwój firmy, jej renomę oraz pozycję. Wdrożenie systemów UTM to sposób na lepsze zarządzanie bezpieczeństwem IT, usprawnienie procesów oraz ograniczenie kosztów.

Pracownicy mogą bez obaw korzystać ze skrzynki mailowej, wymieniać się informacjami, a jednocześnie skupić na wykonywaniu swoich obowiązków, bez ryzyka korzystania z rozpraszających ich stron.

Jeśli chcesz wdrożyć w swojej firmie takie rozwiązanie, chętnie pomożemy w dopasowaniu najlepszej opcji, biorąc pod uwagę potrzeby Twojej organizacji oraz wydajność sieci firmowej. 

Skontaktuj się z nami

Urządzenia UTM – jak działa Firewall?

Urządzenia UTM posiadają wbudowane rozwiązania, które podnoszą bezpieczeństwo IT. Jednym z nich jest UTM Firewall, który skutecznie filtruje aktywność, co pozwala blokować np. niepożądane strony internetowe, zabezpieczać ruch sieciowy, zapobiegać włamaniom. Urządzenia UTM z Firewall’em stanowią integralną część zabezpieczeń sieciowych w firmach, zapewniając kompleksową ochronę przed różnorodnymi zagrożeniami.


cyberbezpieczeństwo

UTM system i inne rozwiązania

UTM to narzędzia, które sprawdzą się zarówno w małych, jak i dużych firmach. W Securivy wdrażamy także inne rozwiązania IT poprawiające bezpieczeństwo. Wszystkie przedsiębiorstwa wykorzystujące komunikację mailową powinny zainwestować w dobry antyspam, który blokuje niechciane wiadomości. Natomiast jeśli przedsiębiorstwo do przesyłu danych wykorzystuje często pendrive’y lub chce wprowadzić dodatkowe zabezpieczenia, to świetnie sprawdzi się system NAC, który wykrywa zaatakowane sprzęty oraz podejrzaną aktywność użytkowników. Dostarczamy także narzędzia, które umożliwiają monitorowanie wydajności sieci w czasie rzeczywistym.

Dowiedz się więcej o firewallach i systemach UTM

Podaj swój adres e-mail, aby otrzymać dodatkowe informacje i materiały.