Przedmiot działalności

Osadkowski-Cebulski to firma licząca około 200-250 pracowników oferująca klientom usługi z obszaru rolniczego. Przedsiębiorstwo zajmuje się dostarczaniem produktów do uprawy roślin, nasion, a także serwisowaniem maszyn, urządzeń rolniczych oraz wszelkich części zamiennych. Pomaga także w pozyskiwaniu środków z funduszy UE, prowadzi usługi finansowe oraz ubezpieczeniowe.

Powód poszukiwań oprogramowania do monitorowania dostawców zewnętrznych

Przedsiębiorstwo z uwagi na częste korzystanie z usług firm zewnętrznych poszukiwało oprogramowania dostosowanego do praktyki biznesowej, jaką jest outsourcing IT. Głównym powodem była potrzeba monitorowania aktywności podejmowanych przez firmy świadczące usługi zdalne, audytowanie wykonanej pracy oraz możliwość kontrolowania czasu wykonania wszelkich działań.

Motywem dla podjęcia takich działań przez firmę naszego klienta były nieporozumienia w trakcie współpracy z jedną z zatrudnionych firm zewnętrznych.

Wdrożenie Ekran System

Firma wybrała standardowy schemat wdrożenia z pojedynczym agentem na serwerze terminalowym Windows RDS. Środowisko opiera się na architekturze z użyciem serwera przesiadkowego. Takie rozwiązanie jest jedną z najlepszych praktyk bezpieczeństwa IT, ponieważ pozwala na monitorowanie wszystkich użytkowników, chcących zdalnie połączyć się z firmowymi serwerami. Wykorzystanie Jump Servera wymusza na użytkownikach zdalnych, aby logowanie do wybranego serwera odbywało się jedynie poprzez nadzorowany serwer przesiadkowy.

Dlaczego firma naszego klienta zdecydowała się na Ekran System?

Główny czynnik to możliwość sporządzenia pełnej dokumentacji obejmującej zapis ekranu, metadane, wykorzystywane aplikacje, a także raporty czasu pracy i aktywności. Dzięki Ekran System firma może przeciwdziałać potencjalnym błędom i naruszeniom bezpieczeństwa przez firmy zewnętrzne.

Funkcjonalność, z której najczęściej korzysta przedsiębiorstwo to przede wszystkim audytowanie aktywności pracowników zewnętrznych. W ten sposób firma Osadkowski-Cebulski może zachować pełną transparentność w przypadku rozliczania wykonywanych obowiązków. Oprócz tego Ekran System umożliwia ustalenie biegu zdarzeń w przypadku incydentów w obszarze infrastruktury IT.

Jakie funkcje są najczęściej wykorzystywane przez przedsiębiorstwo?

Pan Dariusz Majda, przedstawiciel działu IT w firmie Osadkowski-Cebulski, zaznaczył, że Ekran System to intuicyjne i proste w obsłudze narzędzie gwarantujące pełną przejrzystość wykonywanych działań oraz prewencję nadużyć ze strony pracowników zewnętrznych, zwykle istotnie ingerujących w system przedsiębiorstwa.

raporty-ekran-system

Firma wykorzystuje oprogramowanie przede wszystkim w celu monitorowania pracowników oraz bezproblemowego rozliczania wykonanych prac, za sprawą obszernych i rozbudowanych dzienników audytu. Ekran System regularnie pomaga przy analizie prac serwisowych wykonywanych przez firmy zewnętrzne.

Jak przebiegło wdrożenie Ekran System?

Pan Dariusz Majda początkowo wziął udział w prezentacji przeprowadzonej przez jednego z naszych inżynierów. Przedstawiała ona pełną funkcjonalność programu. Spotkanie to okazało się początkiem długoletniej i bezproblemowej współpracy.

W przypadku programów służących do monitorowania aktywności użytkowników na urządzeniach, najszerszym, jeśli chodzi o zakres prac, jest zwykle etap wdrożenia i wstępnej konfiguracji. Wyjątkiem jest Ekran System, który w przeciwieństwie do innych produktów tego typu na rynku, jest prosty, szybki i intuicyjny we wdrożeniu.

wdrożenie-ekran-system

Jak zaznaczył Pan Dariusz, bezproblemowy kontakt ze specjalistami Securivy i oferowana usługa wdrożeniowa pozwoliła na to, aby cały proces, przebiegł błyskawicznie i bez zastrzeżeń. Według niego szczególną uwagą można objąć wysoki poziom komunikacji na wszystkich etapach wdrożenia. Ponadto doceniony został fakt, iż ciężar związany z instalacją oprogramowania został przeniesiony na inżynierów Securivy, dzięki czemu produkt został poprawnie skonfigurowany, zgodnie z oczekiwaniami klienta.

Bieżący kontakt ze specjalistami Securivy

Przedstawiciel działu IT w firmie Osadkowski-Cebulski, w rozmowie zwrócił uwagę na istotną kwestię bieżącego kontaktu z naszymi inżynierami. W przypadku nagłych problemów oraz wątpliwości, pomoc techniczna była i jest do tej pory udzielana zwykle natychmiastowo. Według Pana Dariusza usterki naprawiane są niemal od ręki, spotkania diagnozujące problem ustalane w możliwie najszybszym terminie, a kontakt z serwisantami pozostaje stały.

Jakie pozytywne rezultaty osiągnęła firma za sprawą korzystania z Ekran System?

Do najważniejszych korzyści należy przede wszystkim stałe rozwijanie działu IT firmy naszego klienta. Dzięki wykorzystaniu Ekran System, przedsiębiorstwo ma możliwość oceny jakości wykonywanej przez firmy zewnętrzne pracy oraz racjonalne inwestowanie w usługi oraz cyberstrategię.

Dzięki współpracy z inżynierami Securivy możliwa była indywidualna konfiguracja oprogramowania, co pozwoliło na dostosowanie wszelkich ustawień zgodnie z wolą klienta.

Jakie zmiany w programie zaszły na przestrzeni kilku lat?

Za sprawą długoletniej współpracy, Pan Dariusz Majda, z którym przeprowadzona została rozmowa, miał okazję brać czynny udział w obserwowaniu ulepszeń jakie zachodziły w programie Ekran System. Każda aktualizacja wprowadzała pozytywne zmiany. Aplikacja niewątpliwie się rozwija – “więcej funkcjonalności, więcej rozwiązań oraz większa szczegółowość” – wspomina przedstawiciel działu IT w firmie Osadkowski-Cebulski. Według niego, Ekran System aktualnie jest niezwykle rozbudowanym programem, który umożliwia kontrolowanie i monitorowanie firm zewnętrznych w najmniejszych szczegółach, a także kompleksowe zarządzanie dostępem uprzywilejowanym.

Securivy – opieka dla każdego klienta

Zarówno we współpracy z długoletnimi, jak i nowymi klientami stawiamy na indywidualne podejście do przedsiębiorstwa. Nasze usługi opierają się nie tylko na doborze odpowiednich rozwiązań, ale i spersonalizowanej opiece, która pozwala na bezproblemowe wdrożenie oraz sprawne funkcjonowanie oprogramowania Ekran System.

Transparentne i szczegółowe monitorowanie firm zewnętrznych dzięki Ekran System

Ekran System to odpowiedź w kwestii kompleksowego monitorowania firm zewnętrznych i zdalnych konsultantów. Dzięki indywidualnemu podejściu do każdego klienta jesteśmy w stanie dostosować rozwiązanie do specyfikacji każdego przedsiębiorstwa. Zależy nam na wprowadzeniu najkorzystniejszych dla klienta zmian oraz kształtowaniu kierunku rozwoju produktów i usług, które odpowiadają na wszelkie potrzeby finansowe.

Jako Securivy stawiamy na regularny kontakt ze wszystkimi firmami, aby budować długotrwałe relacje biznesowe oparte na zaufaniu i profesjonalizmie.