monitorowaniefirmzewnetrznych

Monitorowanie firm zewnętrznych – skuteczny sposób na poprawę cyberbezpieczeństwa

Firmy korzystają z rozbudowanej infrastruktury IT, do której dostęp mają również kontrahenci i przedsiębiorstwa realizujące usługi outsourcingowe. W celu zapewnienia bezpieczeństwa krytycznych procesów i kluczowych danych należy zadbać o monitorowanie firm zewnętrznych i zdalnych konsultantów. Ekran System to rozwiązanie pozwalające na śledzenie podejrzanych aktywności i prewencję nadużyć, które mogą wydarzyć się, gdy osoby trzecie zdalnie podłączają się do serwerów. Dzięki nadzorowi nad infrastrukturą w czasie rzeczywistym, wydajnie poprawia się cyberbezpieczeństwo organizacji.

Monitorowanie firm zewnętrznych i zdalnych konsultantów – ochrona poufnych informacji

Ekran System pozwala na rejestrowanie sesji RPD i SSH oraz działań na serwerach przesiadkowych. W ten sposób administrator zyskuje dostęp do danych zapisanych przez program podczas wykonywania obowiązków przez osoby trzecie. Kontrola nad aktywnością użytkowników zewnętrznych umożliwia ochronę punktów końcowych i wrażliwych danych, których wyciek powoduje poważne konsekwencje biznesowe.

Monitorowanie firm zewnętrznych i zdalnych konsultantów umożliwia zapobieganie zmianom w konfiguracjach infrastruktury informatycznej, dzięki szczegółowej kontroli aktywności na serwerach. Nadzór nad wszystkimi użytkownikami dysponującymi dostępem do krytycznych zasobów firmy pozwala na podniesienie poziomu ochrony, dlatego monitorowanie firm zewnętrznych powinno być trwale wpisane w politykę bezpieczeństwa IT. Nie można zbudować wolnego od zagrożeń przedsiębiorstwa bez ograniczenia możliwości modyfikowania, a nawet usuwania danych.

Zagrożenia wynikające z braku monitorowania firm zewnętrznych

Osoby trzecie posiadające dostęp do infrastruktury firmowej mogą zagrażać przedsiębiorstwu na wiele sposobów. Brak wdrożenia programu monitorującego może prowadzić do nieuczciwych praktyk. Zagrożone z tego powodu są informacje takie jak:

  • wyniki finansowe
  • dane klientów
  • strategie rozwoju firmy
  • plany inwestycyjne
  • dane osobowe pracowników

Wyciek plików może spowodować poważne konsekwencje. Ekran System to program, który nie tylko chroni poufne informacje, ale również pozwala budować przedsiębiorstwo godne zaufania, w którym krytyczne procesy i dane podlegają kontroli, a działania osób mających do nich dostęp są nagrywane.

Monitorowanie konsultantów zdalnych to także możliwość kontroli nad czasem wykonywania obowiązków na serwerach. Zdarza się, że firmy zewnętrzne, które są rozliczane za godziny pracy, nie wykonują jej według zapisów w umowie. Ekran System pozwala na wykrycie nieuczciwych praktyk. Istotną zaletą jest także funkcja zarządzania dostępem, dzięki której przedsiębiorstwo może definiować, który użytkownik może korzystać z infrastruktury.

Monitorowanie firm zewnętrznych za pomocą Ekran System

Program dostarcza narzędzi, które pozwalają nagrywać i kontrolować działania odbywające się na serwerach firmowych oraz przez pulpit zdalny (RPD i SSH). Ekran System w wersji chmurowej (SaaS) pozwala na monitoring przedsiębiorstw wykonujących usługi outsourcingowe bez konieczności posiadania własnej infrastruktury serwerowej. Ekran System w wersji On-Premise umożliwia dodatkowo zarządzanie dostępem uprzywilejowanym (PAM) i hasłami. Elastyczna forma licencjonowania i atrakcyjne ceny sprawiają, że program ten jest skierowany do każdej firmy, niezależnie od jej wielkości. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się, jak zabezpieczyć dane poprzez monitorowanie firm zewnętrznych.

5/5 - (1 vote)