Usługi informatyczne – co musisz wiedzieć?

Usługi IT odnoszą się do połączenia i zastosowania wiedzy biznesowej oraz technicznej w celu umożliwienia organizacjom tworzenia, zarządzania, optymalizacji procesów biznesowych oraz zapewnienie stałego nadzoru systemów informatycznych.

Dlaczego profesjonalna pomoc i opieka oraz stała kontrola infrastruktury IT jest tak istotna dla małych i dużych firm? Dlaczego warto zainteresować się choć pewnym zakresem usług informatycznych?

Przykłady usług informatycznych

Zadanie realizowane w ramach usług informatycznych zależą od zapotrzebowania przedsiębiorstwa. To problemy z jakimi zmaga się firma decydują o tym jakie usługi będą realizowane.

Profesjonalne usługi informatyczne obejmują między innymi:

 • zarządzanie siecią w firmie,
 • dbanie o bezpieczeństwo IT,
 • projektowanie i programowanie systemów,
 • zarządzaniem serwerem internetowym,
 • wdrażanie nowych systemów i migracje,
 • wdrażanie nowych technologii,
 • projektowanie stron www,
 • wdrożenie rodo,
 • odzyskiwanie danych,
 • audyty, analizy IT,
 • konsultacje techniczne i doradztwo.

Czym jest outsourcing IT?

Rozwiązanie to, pozwala efektywnie zarządzać zasobami przedsiębiorstwa, poprzez zatrudnienie obsługi zewnętrznej lub stworzenie spółki powiązanej z firmą, która przejmie odpowiedzialność za informatyczną infrastrukturę. Głównym celem outsourcingu IT jest redukcja kosztów, ale idea opiera się na założeniu, że jeżeli jest coś, co ktoś jest w stanie wykonać lepiej od nas, to warto z tego skorzystać.

Outsourcing w obszarze usług IT oznacza powierzenie obsługi informatycznej wyspecjalizowanej firmie zewnętrznej, która odpowiada za sprawne, a przede wszystkim efektywne funkcjonowanie infrastruktury.

Kiedy warto skorzystać z usługi informatycznej?

W dzisiejszym świecie cyfryzacji usługi informatyczne stały się nieodzownym elementem prawidłowego funkcjonowania wszystkich firm. Wiele osób dopiero po czasie zdaje sobie sprawę z korzyści płynących z korzystania z usług informatycznych. Z informatyka warto skorzystać we większości przypadków związanych z zarządzaniem zasobami komputerowymi, samym sprzętem komputerowym oraz specjalistycznym oprogramowaniem.

informatyk w serwerowni

Wdrożenie nowej infrastruktury IT i optymalizacja pracy

Podczas wdrażania nowych rozwiązań informatycznych, najlepiej zdać się na pomoc profesjonalistów. Ekspert jest w stanie pomóc przy doborze odpowiednich rozwiązań technologicznych, prawidłowo skonfiguruje oprogramowanie, a także zoptymalizuje jego działanie. Dzięki temu, zarządzanie zasobami komputerowymi będzie o wiele łatwiejsze i będziemy pewni, że wszystko działa prawidłowo.

Naprawa awarii i rozwiązywanie problemów

W przypadku awarii systemów oraz sprzętów informatycznych, usługi informatyczne to najlepsza opcja, którą możemy wybrać. Doświadczony specjalista jest w stanie bardzo szybko zdiagnozować usterkę, naprawić ją, a czasami nawet wręczyć sprzęt zastępczy w przypadku, kiedy naprawa wymaga trochę więcej czasu. Samodzielne próby usunięcia awarii czasami skutkują jeszcze większym problemem do rozwiązania. Czasami też może skończyć się to nieodwracalną utratą danych.

Zabezpieczenie danych

W obliczu coraz bardziej rozwijających się cyberzagrożeń, warto wykazywać się większą proaktywnością w stosunku do swoich danych. Warto korzystać z najnowszych technologii polecanych przez zaufanych ekspertów, którzy wiedzą jak się zabezpieczać np. przed utratą danych.

Zwiększenie wydajności przedsiębiorstwa

Kiedy Twoja firma rośnie, często potrzebuje skalowalnych rozwiązań informatycznych. Usługi informatyczne pozwolą dostosować infrastrukturę IT do rosnących wymagań związanych z przetwarzaniem danych. Najlepsze rozwiązania informatyczne zapewnią doskonałe dopasowanie się do szybko rozwijającej się firmy, bez konieczności wdrażania oprogramowania po raz kolejny.

Dlaczego warto zdecydować się na outsourcing IT?

Na przestrzeni ostatnich lat, w przypadku większości biznesów, migracja w kierunku cyfrowych rozwiązań przestała być opcją, a stała się koniecznością.

Spora część przedsiębiorców decyduje się na korzystanie z usług informatycznych świadczonych przez firmy zewnętrzne. Wybór ten spowodowany jest zwykle przytłoczeniem ogromnej ilości rozwiązań technologicznych. Dynamiczna sytuacja na rynku wymaga od firm szybkiego reagowania na rozwój cyberprzestrzeni. Liderzy firm chcą skupić się wyłącznie na rozwijaniu własnego biznesu i powierzyć dział IT specjalistom.

outsourcing it

Rodzaje usług informatycznych

Przyjrzyjmy się sposobom, w jaki mogą zostać świadczone usługi informatyczne. Pierwszy z nich polega na nawiązaniu współpracy z zewnętrznym podmiotem gospodarczym, drugi zaś na wydzieleniu danego obszaru przedsiębiorstwa oraz stworzeniu kapitałowo powiązanej spółki, która przejmuje odpowiedzialność za wykonanie zlecenia.

Dwa typy outsourcingu to:

 1. Outsourcing pełny polegający na stworzeniu zewnętrznego działu IT. Odpowiedzialność za sprawne funkcjonowanie systemów, naprawę awarii oraz wsparcie techniczne przejmuje na siebie zespół specjalistów. Dzięki temu powstaje stabilne środowisko informatyczne zapewniające ciągłość pracy.
 2. Outsourcing częściowy, typ opieki informatycznej, który polega na przekazaniu pojedynczych zadań firmie zewnętrznej (np. przeprowadzenie audytu IT, backup danych, zarządzanie dokumentami), co usprawnia poszczególne obszary działalności firmy lub organizacji.

Usługi IT w Securivy

Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań związanych z szeroko pojętym terminem usług informatycznych oraz w szczególności bezpieczeństwem IT. Dzięki współpracy z Securivy Twoje przedsiębiorstwo zyska zaufany zespół, który zadba o ochronę danych zgodnie z najnowocześniejszymi standardami bezpieczeństwa.

Nigdy nie zostawiamy klientów w potrzebie, gdyż doskonale wiemy jak kosztowne mogą być przestoje w pracy.

Usługi informatyczne dla małych i większych firm

Niezależnie od wielkości Twojej organizacji oraz branży w jakiej działasz, dobra obsługa informatyczna to jeden z fundamentów działania przedsiębiorstwa. Oferujemy outsourcing IT dla małych firm, które dopiero zaczynają swoją działalność na rynku i chcą zadbać o podstawowe kwestie związane z bezpieczeństwem, jak i dla doświadczonych organizacji i korporacji, gdzie potrzebne są zaawansowane rozwiązania oraz narzędzia chroniące rozproszoną sieć.

Co możemy Ci zaoferować?

 • Doradztwo informatyczne, usługi informatyczne
 • Wsparcie w administracji zasobami informatycznymi firmy (serwery, stanowiska robocze, sieć komputerowa, strony internetowe),
 • Pomoc w aktualizacji i bieżącej konserwacji oprogramowania,
 • Kontrola antywirusowa, kontrola zabezpieczeń sieci i systemów, zabezpieczenie systemów związanych z przetwarzaniem danych
 • Audyt działań Twojego wewnętrznego działu IT,
 • Współpraca z Twoimi informatykami lub całkowite ich zastąpienie,
 • Nadzór nad realizacją wewnętrznych projektów informatycznych,
 • Zarządzanie zasobami komputerowymi,
 • Raportowanie realizowanych prac i stanu infrastruktury IT,
 • Konserwacja sprzętu komputerowego, rozwiązywanie problemów związanych ze sprzętem komputerowym,
 • Rozwiązywanie bieżących problemów technicznych i zgłoszeń pracowników (Help Desk),
 • Optymalizacja wewnętrznych procesów biznesowych z wykorzystaniem narzędzi informatycznych,
 • Obsługa procesów wdrażania oprogramowania.

Jak wygląda początek naszej współpracy?

Oferujemy darmową konsultację, które pomoże nam wspólnie ustalić strategię ochrony infrastruktury IT Twojego przedsiębiorstwa.

Usługi informatyczne w Securivy to także audyt zabezpieczeń oraz praktyk pracy w Twojej firmie, który pozwoli Ci zauważyć elementy wymagające poprawy oraz pomoże pozyskać informacje na temat cyberbezpieczeństwa w organizacji. Od tego kroku zaczyna się więc nasza współpraca. Przygotowaliśmy szereg pytań, a odpowiedzi na nie pozwolą na ich analizę w celu zbadania obszarów wymagających naprawy w ramach usługi IT.

Do przykładowych pytań należą:

 • Czy firma posiada własny dział IT / informatyka? Ile osób?  
 • Jakim zapleczem technologicznym dysponuje firma? (systemy operacyjne, bazy danych, serwery własne, platforma chmurowa itp.)  
 • Czy w firmie występują problemy ze sprzętem komputerowym?
 •  Czy użytkownicy mają zdalny dostęp do serwera?
 • Czy firma udostępnia pracownikom sprzęt służbowy? Jakiego rodzaju? (Laptop/urządzenia mobilne)
 • Ile punktów końcowych znajduje się w obszarze systemu firmy? 

Usługi informatyczne – dalsza współpraca

Redukcja kosztów

Powierzając nam obsługę informatyczną Twojej firmy, możesz skupić się wyłącznie na rozwijaniu własnego biznesu, a koszty związane z zatrudnianiem, szkoleniami dla pracowników i utrzymaniem własnego działu IT są wykluczone. Własny informatyk = większe koszty.

Pełna transparentność kosztów 

Otrzymasz pakiet godzin do wykorzystania w każdym miesiącu na usługi informatyczne. Czas ten jest dostosowany do potrzeb Twojej firmy i w ramach jego realizowane są wszelkie projekty rozwoju infrastruktury IT firmy oraz zlecenia help-desk.

Raporty 

Wraz z fakturą, otrzymasz przejrzysty raport z wykonanych prac w celu weryfikacji świadczonych przez nas usług informatycznych.

Zapewnienie najlepszych narzędzi

Na bieżąco śledzimy branżowe trendy oraz obserwujemy zmiany zachodzące na rynku. Dzięki temu wiemy które narzędzie sprawdzają się najlepiej i co nowego można wdrożyć, aby poprawić funkcjonowanie Twojej infrastruktury informatycznej. Powierzając nam realizację usług w zakresie IT masz pewność, że dostarczymy Ci najlepsze rozwiązania, dopasowane w 100% do charakteru Twojej działalności, możliwości finansowych oraz efektu jaki chcesz osiągnąć w krótkim i długim horyzoncie czasu.

Zaufaj nam i naszemu doświadczeniu, abyśmy mogli zaproponować Ci najlepsze usługi informatyczne umożliwiające optymalizację sieci, ochronę danych i urządzeń. Skontaktuj się z nami wypełniając formularz.

4.6/5 - (10 votes)