Usługi informatyczne – co musisz wiedzieć?

Usługi IT odnoszą się do połączenia i zastosowania wiedzy biznesowej oraz technicznej w celu umożliwienia organizacjom tworzenia, zarządzania, optymalizacji procesów biznesowych oraz zapewnienie stałego nadzoru systemów informatycznych.

Dlaczego profesjonalna pomoc i opieka oraz stała kontrola infrastruktury IT jest tak istotna dla małych i dużych firm?

Przykłady usług informatycznych

Zadanie realizowane w ramach usług informatycznych zależą od zapotrzebowania przedsiębiorstwa. To problemy z jakimi zmaga się firma decydują o tym jakie usługi będą realizowane.

Profesjonalna obsługa IT obejmuje między innymi:

 • zarządzanie siecią w firmie
 • dbanie o bezpieczeństwo IT
 • projektowanie i programowanie systemów
 • administracja serwerami
 • wdrażanie nowych systemów i migracje
 • wdrażanie nowych technologii
 • projektowanie stron www
 • audyty, analizy IT
 • konsultacje techniczne i doradztwo

Czym jest outsourcing IT?

Outsourcing IT pozwala efektywnie zarządzać zasobami przedsiębiorstwa, poprzez zatrudnienie obsługi zewnętrznej lub stworzenie spółki powiązanej z firmą, która przejmie odpowiedzialność za informatyczną infrastrukturę. Głównym celem jest redukcja kosztów, ale idea opiera się na założeniu, że jeżeli jest coś, co ktoś jest w stanie wykonać lepiej od nas, to warto z tego skorzystać.

Outsourcing w obszarze usług IT oznacza powierzenie obsługi informatycznej wyspecjalizowanej firmie zewnętrznej, która odpowiada za sprawne, a przede wszystkim efektywne funkcjonowanie infrastruktury.

Zalety outsourcingu IT

Korzystanie z usług firmy zewnętrznej zapewnia:

 • Profesjonalne wsparcie specjalistów
 • Optymalizacja pracy poprzez wdrażanie nowych rozwiązań
 • Dostęp do najnowszych technologii
 • Czas potrzebny do realizacji zadań związanych z podstawową działalnością firmy
 • Zwiększenie wydajności przedsiębiorstwa
 • Brak problemów związanych z rekrutacją informatyków
 • Wsparcie typu Help Desk
 • Poprawę cyberbezpieczeństwa

Dlaczego warto zdecydować się na outsourcing IT?

Na przestrzeni ostatnich lat, w przypadku większości biznesów, migracja w kierunku cyfrowych rozwiązań przestała być opcją, a stała się koniecznością.

Spora część przedsiębiorców decyduje się na korzystanie z usług informatycznych świadczonych przez firmy zewnętrzne. Wybór ten spowodowany jest zwykle przytłoczeniem ogromnej ilości rozwiązań technologicznych. Dynamiczna sytuacja na rynku wymaga od firm szybkiego reagowania na rozwój cyberprzestrzeni. Liderzy firm chcą skupić się wyłącznie na rozwijaniu własnego biznesu i powierzyć dział IT specjalistom.

Rodzaje usług informatycznych

Przyjrzyjmy się sposobom, w jaki mogą zostać świadczone usługi informatyczne. Pierwszy z nich polega na nawiązaniu współpracy z zewnętrznym podmiotem gospodarczym, drugi zaś na wydzieleniu danego obszaru przedsiębiorstwa oraz stworzeniu kapitałowo powiązanej spółki, która przejmuje odpowiedzialność za wykonanie zlecenia.

Dwa typy outsourcingu to:

 1. Outsourcing pełny polegający na stworzeniu zewnętrznego działu IT. Odpowiedzialność za sprawne funkcjonowanie systemów, naprawę awarii oraz wsparcie techniczne przejmuje na siebie zespół specjalistów. Dzięki temu powstaje stabilne środowisko informatyczne zapewniające ciągłość pracy.
 2. Outsourcing częściowy, który polega na przekazaniu pojedynczych zadań firmie zewnętrznej (np. przeprowadzenie audytu IT, backup danych, zarządzanie dokumentami), co usprawnia poszczególne obszary działalności firmy lub organizacji.

Usługi IT w Securivy

Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań związanych z szeroko pojętym bezpieczeństwem IT. Dzięki współpracy z Securivy Twoje przedsiębiorstwo zyska zaufany zespół, który zadba o ochronę danych zgodnie z najnowocześniejszymi standardami bezpieczeństwa. Nigdy nie zostawiamy klientów w potrzebie, gdyż doskonale wiemy jak kosztowne mogą być przestoje w pracy.

Rozwiązanie dla małych i większych firm

Niezależnie od wielkości Twojej organizacji oraz branży w jakiej działasz, potrzebujesz dobrej obsługi informatycznej. Oferujemy outsourcing IT dla małych firm, które dopiero zaczynają swoją działalność na rynku i chcą zadbać o podstawowe kwestie związane z bezpieczeństwem, jak i dla doświadczonych organizacji i korporacji, gdzie potrzebne są zaawansowane rozwiązania oraz narzędzia chroniące rozproszoną sieć.

Jak wygląda początek naszej współpracy?

Oferujemy darmową konsultację, które pomoże nam wspólnie ustalić strategię ochrony infrastruktury IT Twojego przedsiębiorstwa.

Audyt zabezpieczeń oraz praktyk pracy w Twojej firmie pozwoli Ci zauważyć elementy wymagające poprawy oraz pomoże pozyskać informacje na temat cyberbezpieczeństwa w organizacji. Od tego kroku zaczyna się więc nasza współpraca. Przygotowaliśmy szereg pytań, a odpowiedzi na nie pozwolą na ich analizę w celu zbadania obszarów wymagających naprawy.

Do przykładowych pytań należą:

 • Czy firma posiada własny dział IT / informatyka? Ile osób?  
 • Jakim zapleczem technologicznym dysponuje firma? (systemy operacyjne, bazy danych, serwery własne, platforma chmurowa itp.)  
 •  Czy użytkownicy mają zdalny dostęp do serwera?
 • Czy firma udostępnia pracownikom sprzęt służbowy? Jakiego rodzaju? (Laptop/urządzenia mobilne)
 • Ile punktów końcowych znajduje się w obszarze systemu firmy?  

Zaufaj nam i naszemu doświadczeniu, abyśmy mogli zaproponować Ci najlepsze rozwiązania umożliwiające optymalizację sieci, ochronę danych i urządzeń. Skontaktuj się z nami wypełniając formularz.

4/5 - (4 votes)